Передчасно народжених трійнят виписали з львівського перинатального центру

11.08.2020

Із львівського перинатального центру виписали Оксану Потоцьку – маму трьох дівчаток, які народилися передчасно. Малюки народилися на 32 тижні вагітності із вагою 1360 г, 1480 г і 1650 г. Упродовж місяця дітей виходжували у медзакладі. У вівторок, 11 серпня, породіллю з дітьми виписали з лікарні у задовільному стані.

Директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська зазначила, що цей випадок є знаковим для їхнього закладу. І пояснила: «Діток, які народжувалися з вагою до 1,5 кг, раніше перевозили від нас в інші медичні установи. Це був розірваний контакт між матір’ю і дитиною. Тепер замкнутий цикл відбувається в нашому медзакладі. Ми зробили перший крок до масштабного проекту, який передбачає відкриття 25 ліжок постінтенсивного догляду. Зараз є 4 такі ліжка».

Оксану Потоцьку поклали в лікарню у червні. За її станом упродовж двох тижнів спостерігали медики. Заступник директора перинатального центру з медичних питань Олександр Сімкін розповів: «Ми виявили, що плоди росли нерівномірно. Різниця у вазі між ними була 300 г. Це небезпечно. Була загроза для найменшої дитини. Ми вирішили не чекати далі та зробили породіллі кесарів розтин на 32 тижні вагітності».

Народжених трійнят виписали з львівського перинатального центру

Малята народилися із вагою 1360 г, 1480 г і 1650 г. Їм уже обрали імена — Каміла, Аліна та Вероніка. Породілля Оксана стала мамою вперше. Вона розповіла: «Нам допомагали лікарі, медсестри. Іноді забирали діток, тому що було важко. Але нічого, ми впоралися. За цей місяць донечки дуже змінилися. Тому що багато ваги набрали, стали дорослішими. Такі дуже цікаві, змінюються кожного дня». Батько Петро Потоцький вперше побачив дівчаток вживу. Адже міг спілкуватися із дружиною лише телефоном через карантинний режим, який запровадили у лікарні.

Дівчатка народилися із розладами дихання. Завідуюча відділенням інтенсивної терапії та реанімації новонароджених Вероніка Колдра розповіла: «Дівчатка 11 днів перебували у реанімації. Їм допомагав дихати апарат штучної вентиляції легень. Потрохи дітей розгодовували. Після того, як стан малят стабілізувався, їх перевели у палату постреанімаційного відділення».

Діти перебували у кювезах, тобто у спеціальних боксах, де були відповідні температура і вологість. Далі їх переклали у ліжечка з підігрівом. Поступово трійня адаптувалася до такого стану, як і доношені діти.

Зазначимо, що це перша трійня, яка народилася у перинатальному центрі цьогоріч.